Opäť radosť z futbalu

Po pätnástich rokoch Velčice znova zažívali radosť z úspechu „A“ mužstva, ktoré vyhralo svoju súťaž.

Štyri kolá pred skončením súťažného ročníka, po víťazstve 6:0 v Hostiach, potvrdili prvé miesto v súťaží, ktorú nakoniec vyhrali s 9-bodovým náskokom. Celou súťažou prechádzali bez zakopnutia, prvé zaváhanie prišlo až v 19.kole, keď remizovali v Topoľčiankach 0:0.Prvú prehru sme zaregistrovali na Skýcove 1:0, keď však už bolo potvrdené víťazstvo v súťaží. Preto si na posledný domáci zápas úspešnej sezóny naplánovali oslavu postupu. Tejto oslavy sa zúčastnil tajomník ObFZ v Nitre p.Lyžičiar, ktorý kapitánovi mužstva, Lukášovi Čapovi odovzdal pohár pre víťaza súťaže a tri futbalové lopty. Odovzdaniu pohára predchádzalo ocenenie najaktívnejších funkcionárov futbalu, ktorým starosta obce Ing.Ľubomír Gahír odovzdal fotoknihu o velčickom futbale počas jeho existencie. Ocenení boli: Ing. Ján Dekan, Pavol Ribarič st., Milan Mózeš, Ing. Jaroslav Magát, Pavol Páleník a Ing. Ivan Tešík. Oslava futbalu bola spojená ešte s jednou príjemnou udalosťou. V spolupráci s kolegami nášho futbalistu Mária Szegenyiho sme vyzbierali 500.-€, ktoré sme odovzdali jeho synovi, ktorý má problémy so sluchom a za tieto finančné prostriedky mu vedia zakúpiť prístroj, aby mohol navštevovať základnú školu s deťmi bez postihnutia. Potom už nasledovalo odovzdávanie medailí hráčom, ktorí vybojovali víťazstvo v súťaží a funkcionárom klubu.